Drodzy nasi, przez cały okres wakacyjny zawieszamy spotkania w ramach pierwszych sobót, ALE w najbliższą Pierwszą Sobotę widzimy się mimo wszystko, choć w zmienionej formule, zbliża się bowiem wyjątkowy dzień…☺

“Dzień mojej śmierci będzie najszczęśliwszym dniem mojego życia” 😇, mówił Frassati będąc młodzieńcem pełnym sił, planów i marzeń, pełnym życia. Wiedział jednak, jaki jest kierunek i że nasza codzienność jest tylko krótką chwilą w przedsionku Nieba. I potrafił żyć tak, by ten raz obrany kurs, był stale na jego horyzoncie obecny. Upragniony dzień przyszedł nagle i niespodziewanie dla wszystkich, 4 lipca 1925 roku. Tym samym skończyła się ziemska droga Pier Griorgia i rozpoczeła się ścieżka prowadząca do świętości. Chcemy ten moment przejścia wspominać, RAZEM z każdym i z każdą z Was, bez względu na dzielące nas odległości.

CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO?

Szczegóły zbliżających się wydarzeń:

➡️ KOSTRZYN WIELKOPOLSKI, parafia bł. Joanny:
Świętowanie zaczynamy już W SOBOTĘ, 3 LIPCA, o 8:00, gdzie w Pierwsze Soboty Miesiąca spotykają się członkowie i przyjaciele Stowarzyszenia “Accademii Frassati”. W tym czasie odbędzie się MSZA ŚWIĘTA PRZY RELIKWIACH bł. Pier Giorgia udostępnionych na tę okoliczność przez Duszpasterstwo Akademickie Morasko im. Piotra Jerzego Frassatiego. Mszę Świętą będzie sprawował ks. Mateusz Napierała.

➡️ WARSZAWA, Parafia pw. Świętego Antoniego z Padwy w Warszawie:
W SOBOTĘ, 3 LIPCA o godz. 18.00 fundacja Ku Górze! i oo. franciszkanie zapraszają na CZUWANIE PRZY RELIKWIACH BŁ. PIER GIORGIO.
18.00: Msza Św. z kazaniem o. Tomasza Nowaka OP
19.00 – 24.00: Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa przy relkiwiach bł. Pier Giorgio, litania do naszego patrona i wspólny różaniec.Czekamy na Was na ul. Senatorskie 31 w Warszawie! Nie może Was zabraknąć!

➡️ WARSZAWA, Parafia pw. Świętego Antoniego z Padwy w Warszawie: W NIEDZIELĘ, 4 LIPCA pozostajemy u naszych wspaniałych braci franciszkanów, gdzie PRZEZ CAŁY DZIEŃ będzie możliwość modlitwy przy relikwiach bł. Pier Giorgio. Kazania na wszystkich mszach będzie głosił o. TOMASZ NOWAK OP.Szczególnie zapraszamy jednak na ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU o godz. 19.00. Adoracja będzie odbywać się w ciszy. Po niej zapraszamy na mszę akademicką o godz. 20.00.

Nie możesz być z nami na miejscu? Nic straconego! Włącz się on-line!TRANSMISJE ON-LINE:
➡️ sobota, 3 lipca o godz 8.00: Msza Św. z Kostrzyna WIelkopolskiego przy relikwiach bł. Pier Giorgio; link do transmisji: https://bjolanta.pl/transmisje/
➡️sobota, 3 lipca od godz. 18.00 do 22.00: Msza Św. u franciszkanów z Senatorskiej w Warszawie a po niej czuwanie przy Najświętszym Sakramencie oraz relikwiach bł. Pier Giorgio, litania i wspólny różaniec, modlitwa w ciszy https://www.youtube.com/c/FranciszkanieSenatorska/
➡️niedziela, 4 lipca o 19.00: Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa w ciszy przy relikwiach bł. Pier Giorgio a po niej Msza Św. o godz. 20.00 https://www.youtube.com/c/FranciszkanieSenatorska/

ALE TO JESZCZE NIE KONIEC
Dla Frassatiego 4 lipca nie był końcem lecz dopiero początkiem nowej drogi, dlatego chcemy Was również w tym dniu zaprosić do wspólnej drogi Verso l’alto (ku górze!) i wspólnej nowenny, która rozpocznie się 4 lipca i potrwa 9 dni. Codziennie będziemy publikowali w wydarzeniu na Facebooku oraz na YT Fundacji ku Górze rozważania na kolejny dzień nowenny razem z krótkim filmikiem, w którym być może trochę bardziej poznacie Frassatiego, a już na pewno tych, którzy próbują za nim podążać ku górze! Zapraszamy Was do nowenny o Boże owoce tego czasu w naszym życiu – byśmy odważnie i pełni Ducha Świętego podążali za przykładem naszego błogosławionego Patrona.

4 LIPCA – RAZEM ku Górze z Frassatim