Drodzy, w samym środku Triduum Paschalnego, chcemy zaprosić Was na wspólne czuwanie przy grobie Pańskim w Kostrzynie, gdzie pragniemy modlić się wspólnie na różańcu i rozważać tajemnicę śmierci Pana Jezusa.

Śmierć Chrystusa na krzyżu była końcem wszystkiego dla jego uczniów. Jakże miały się teraz zrealizować obietnice o Królestwie Niebieskim, bez jego Króla? Wierzymy, zgodnie z Tradycją, że Kościół przez ten trudny czas przeprowadziła właśnie Ona… Ta, która nigdy nie zwątpiła. Zapraszamy Was zatem, byśmy razem z Maryją trwali przy grobie. Niech przeprowadzi nas i dzisiaj przez nasze ciemności, aż do radosnego poranka Zmartwychwstania.

➪ O 11:20 odmówimy wspólnie różaniec, jak zawsze w Pierwszą Sobotę Miesiąca. Po nim rozważymy V Tajemnicę Bolesną. Modlitwa odbędzie się w parafii bł. Jolant w Kostrzynie – będzie można w niej uczestniczyć również on-line, dzięki transmisji: https://bjolanta.pl/transmisje/. Możecie też włączyć się z nami do wspólnej modlitwy w dowolnym miejscu i czasie, rozważając we własnym zakresie V tajemnicę bolesną.


➪ Za przykładem naszego patrona bł. Pier Giorgia Frassatiego, chcemy w tym dniu pamiętać również o najbardziej potrzebujących. W Poznaniu poczęstunek Wielkanocny dla Ubogich co roku organizowany jest przez s. Elżbietanki. Chcielibyśmy wesprzeć je w przygotowaniach do niego z Waszą pomocą. Nie prosimy o wiele. Wystarczy, że w tym roku przygotowując wielkanocne pisanki pomyślcie o wszystkich tych, którzy nie mają ani jak takich pisanek przygotować, ani też niejednokrotnie – z kim się nimi podzielić. I pomalujcie jedną więcej specjalnie dla nich. Pisanki będzie można zostawić w parafii bł. Jolanty 3 kwietnia do 16:00. Możecie również dodać do nich suche produkty (takie jak ryż, makaron, mąkę itp.). Wszystko przekażemy s. Elżbietankom, by mogły dzięki Wam obdarować najuboższych. Pamiętajcie – własnoręcznie pomalowana pisanka, którą otrzymają razem z ciepłym posiłkiem, pozwoli ofiarować potrzebującym nie tylko jedzenie, ale również odrobinę światła.

➪ Jeśli ktoś z Was nie miał możliwości uczestniczyć z nami w rozważaniach wielkopostnych, które pojawiały się na FB, albo chcielibyście móc do nich wrócić, to zachęcamy, by zajrzeć na nową zakładkę, która pojawiła się na naszej stronie Via Frassati. Już niebawem zaczną się na niej pojawiać także inne materiały, które mamy nadzieję, pomogą Wam w waszym duchowym wzroście „ku Górze”.

Życzymy Wam jak najbardziej owocnego Zmartwychwstania!

Na święta „ku górze”