„Pan Jezus przychodzi do mnie codziennie w Komunii Świętej, a ja odwzajemniam Mu się jak mogę, choć nieudolnie, odwiedzając biedaków”. Pier Giorgio Frassati

W Poznaniu jednym z miejsc, gdzie te słowa są wdrażane w sposób szczególny w życie jest jadłodajnia sióstr Elżbietanek na ul.Łąkowej a także jadłodajnia prowadzona przez siostry Albertynki na ul. Ściegiennego. Siostry nie tylko zapewniają im jedzenie, ale również podstawową pomoc medyczną, której ubodzy nie mogą doświadczyć nigdzie indziej.

Siostry nie mają żadnego stałego źródła przychodów, które przeznaczają na ten cel – wszystko co mają i czym się dzielą dostają od życzliwych ludzi. I jak zawsze braki w takich sytuacjach są ogromne, a najbardziej brakuje materiałów opatrunkowych i środków farmakologicznych.

Dlatego regularnie przy okazji pierwszych sobót miesiąca w Kostrzynie robimy zbiórki tego, czego potrzebującym aktualnie najbardziej brakuje (są to:odzież,  środki opatrunkowe, kosmetyki, żywność itp.). Śledź naszego Facebooka na bieżąco, by wiedzieć, co zbieramy obecnie. Dary serca dostarczamy najczęściej podopiecznym, którymi zajmują się s. Albertynki.

Jeśli aktualnie nie możesz pomóc materialnie, zawsze mile widziana jest też pomoc finansowa:

ZGROMADZENIE SIÓSTR ŚW. ELŻBIETY
UL. ŁĄKOWA 1, 61-878 POZNAŃ
PKO BP 08 1020 4027 0000 1402 0032 0093
z dopiskiem „JADŁODAJNIA”

Prosimy was o wsparcie na miarę swoich możliwości, każda złotówka się liczy. Bóg zapłać!

#zostanwdomu, ale #niebadzobojetny!

Dla naszych braci Najmniejszych..
Tagi: