poniedziałek o 19:00 – 21:00 w Cafe Misja w Poznaniu

„Patrzcie jak wyglądał człowiek Ośmiu Błogosławieństw, który nosił w sobie na co dzień tę radość Ewangelii, Dobrej Nowiny, radość zbawienia ofiarowanego nam przez Chrystusa” – tak o Pier Giorgio Frassatim mówił Karol Wojtyła w roku 1977, czyli nim jeszcze wyniósł go na ołtarze.

Kim był ten młody Włoch, czym inspirował swoich rówieśników na początku XX w., i czy może być ciągle wzorem do naśladowania dla współczesnej młodzieży? Ciężko jest odpowiedzieć na te pytania, jeśli nie zobaczy się miejsc, w których wzrastał, alpejskich gór, które od małego zdobywał, ulic Turynu, na których zjednywał sobie przyjaciół pośród osób ubogich, opuszczonych i chorych, dla których zawsze znajdował czas i uśmiech.

Dlatego właśnie chcemy Was zaprosić na nietypowe spotkanie podróżnicze czyli road trip po północnych Włoszech śladami bł. Pier Giorgia Frassatiego. Dzięki niemu będziecie mogli w tej wirtualnej podróży odwiedzić wszystkie ważne w życiu tego młodego społecznika miejsca – od Turynu, przez Pollone i Oropę a kończąc na górskich szczytach. Odkryjemy też dla Was kilka innych pięknych miejsc wartych odwiedzenia, jeśli zawędrujecie kiedyś w te strony.

Przede wszystkim jednak chcemy tym wydarzeniem stworzyć okazję do spotkania dla osób zainspirowanych życiem Pier Giorgia lub chcących je lepiej poznać.

Wybierzcie się zatem na tę niezwykłą podróż „ku górze” wraz ze Stowarzyszeniem Accademia Frassati.

Północne Włochy – Road trip
Tagi: