Aktualności

II Festiwal Frassatiego zbliża się wielkimi krokami! Serdecznie zachęcamy do zapoznania się i udostępniania naszego plakatu, z którego dowiecie się co Was czeka na tegorocznym Festiwalu


II Festiwal Frassatiego zbliża się wielkimi krokami. Do rozpoczęcia pozostał już tylko miesiąc. To dobry czas aby lepiej poznać nasz tegoroczny cel.

Już 27. stycznia pisaliśmy Wam o jubileuszowym koncercie Zespołu Miłosierdzie podczas którego odbyła się zbiórka na Dom Pokoju w Betlejem. Następnie w Tygodniu Miłosierdzia Bożego odmówiliśmy wspólnie Modlitwę o pokój na Bliskim Wschodzie oraz bawiliśmy się razem z Duszpasterstwem Akademickim Morasko na Festynie Rodzinnym podczas, którego zebrane datki będą przeznaczone również na Dom Pokoju.

Wszystkie te działania miały zwrócić uwagę na dzieło, które realizują w Betlejem siostry Elżbietanki, a które wspiera również w tym roku nasze Stowarzyszenie. To właśnie na ten cel będzie przekazany dochód z II Festiwalu Frassatiego.

Festiwal odbędzie się w dniach 18-20 maja w Poznaniu, a jego  ramowy program przedstawia się następująco:

18.05 PIĄTEK

18:30 Msza Św. i wielbienie pod hasłem „Zasiejmy pokój” w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Poznaniu

19.05 SOBOTA

09:00 Debata młodych nt. „Powołani, by siać pokój”

18:00 Impreza Włoska „La vita e bella” na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania

20.05 NIEDZIELA

17:00 Verba Sacra poświęconą św. Katarzynie ze Sieny w Bazylice archikatedralnej Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Poznaniu

Serdecznie zapraszamy!

#ZasiejmyPokój #FestiwalDobra #ŻyćNieWegetować


Modlitwa o pokój

Żyjemy w czasach niespokojnych. Szczególnie trudne są w tym względzie wiadomości, które co i chwila spływają do nas odnośnie tego, co dzieje się na Bliskim Wschodzie – w Syrii, Izraelu, czy w Betlejem. Tymczasem jest to Ziemia Święta, po której kroczył nasz Zbawiciel i nie możemy być na to obojętni! Dlatego właśnie w tygodniu Miłosierdzia i w urodziny bł. Pier Giorgio Frassatiego pragniemy modlić się za jego wstawiennictwem o pokój na Bliskim Wschodzie, ufając w słowa Frassatiego: “Miłosierdzie zasiewa w ludziach pokój, ale nie jest to pokój tego świata, lecz pokój prawdziwy, którym tylko wiara w Jezusa Chrystusa może nas obdarzyć”.

Ufamy, że ten właśnie pokój może zagościć w każdym sercu, zawsze i w każdych okolicznościach. A ponieważ różaniec był ukochaną modlitwą Pier Giorgia, chcemy Was zaprosić do wspólnej modlitwy różańcowej. Do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu zaprasza aż 5 wspólnot związanych z Pier Giorgio Frassatim, które w tym samym czasie 6 kwietnia między 19:00 a 20:00 będą prowadzić różaniec pod hasłem “#ZasiejmyPokój”:

W Ełku – Towarzystwo Ciemnych Typów – Ełk NSJ o 19:00 w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego
W Poznaniu – Duszpasterstwo Akademickie Morasko w o 19:30 Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Poznaniu
W Rybniku – o 19:30 Towarzystwo Ciemnych Typów
W Lublinie – o 19:00 Duszpasterstwo Akademickie KUL o 19:00
w Turynie, mieście rodzinnym Pier Giorgia Frassatiego – Biuro Pastoralne Młodzieży – różaniec odbędzie się w Katedrze Turyńskiej.
Przyłącz się do nas w jednym z tych miejsc! Dajmy świadectwo naszej wiary i połączmy się w modlitwie za tych, którzy tak bardzo jej teraz potrzebują.

Link do wydarzenia na Facebook’u znajdziesz TUTAJ


Spotkanie modlitewne

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie modlitewne, które odbędzie się dnia 17 marca w Parafii bł. Jolanty w Kostrzyniu o godz. 12.30. Po więcej informacji zapraszamy tutaj


II Festiwal Frassatiego

„Błogosławieni miłosierni, albowiem oni
miłosierdzia dostąpią” (Mt 5, 7)

Festiwal Frassatiego 2018 to połączenie działania z modlitwą i zabawą. Nie zabraknie miejsca na czynienie Dobra, oddanie spraw Bogu Ojcu oraz Dobrą zabawę!

W zeszłym roku wsparliśmy inicjatywę Fundacji Kiabakari, której celem był zakup ambulansu dla Centrum Zdrowia im. P. G. Frassatiego w Kiabakari w Tanzanii.

W tym roku chcemy uwrażliwić uczestników Festiwalu na potrzeby innych zgodnie z błogosławieństwem: „błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”

Cel charytatywny tegorocznego Festiwalu obejmuje pomoc dla Domu Pokoju w Betlejem. Jest to miejsce w którym siostry Elżbietanki z poznańskiej prowincji opiekują się potrzebującymi dziećmi z obszaru Autonomii Palestyńskiej, dbają o ich edukację i wsparcie rodzin.

Chcielibyśmy wesprzeć sierociniec w sposób materialny, albowiem każdy produkt żywnościowy na terenie Palestyny jest wielokrotnie droższy niż tuż za murami Autonomii. Poza wsparciem finansowym pragniemy również modlić się w intencji pokoju dla Betlejem i na świecie.

Wierzymy w owoce II Festiwalu Frassatiego. Już teraz rezerwujcie sobie czas od 18-20 maja 2018 roku!

 

 

 


Spotkanie modlitewne Accademii Frassatiwspinaczka

Serdecznie zapraszamy na spotkanie modlitewne, które odbędzie się 16 września. Chcemy wspólnie dbać o rozwój duchowy i budowanie wspólnoty modlitewnej, opartej o duchowość Pier Giorgia Frassatiego. Spotkania będą miały charakter cykliczny, będą odbywać się w trzecią sobotę każdego miesiąca. Po więcej informacji zapraszamy do naszego wydarzenia, a kolejne pojawią się również na stronie


List do papieża Franciszka dotyczący prośby o kanonizację bł. Pier Giorgio Frassatiego

wspinaczkaWszyscy wiemy jak wspaniałym i wyjątkowym człowiekiem był Pier Giorgio. Zachęcamy więc do dołączenia się do wspaniałej inicjatywy i podpisania się pod listem do papieża Franciszka z prośbą o przyspieszenie kanonizacji bł. Frassatiego.
Więcej informacji o inicjatywie i podpisach można znaleźć tutaj


 

Dziękujemy!

Kochani! Trochę czasu już minęło od Festiwalu Frassatiego więc czas na małe karetkapodsumowanie. Dzięki Waszemu wsparciu udało się zebrać 6698,49 zł! Dzięki pomocy sponsorów to wsparcie jest jeszcze większe i bardzo zbliża do zakupu karetki. Nie jest to jednak cała kwota, wciąż brakuje nam 6 tysięcy z 80ciu które kosztuje karetka, więc gdyby ktoś jeszcze chciał wspomóc naszą akcję jest jeszcze szansa

FUNDACJA KIABAKARI – 88103000190109853000229108
Kraków ul. Wysłouchów 40/57, 30-611 Kraków

z dopiskiem: „Ambulans”.


Festiwal Frassatiego – Aukcje

aukcja10

Choć Festiwal Frassatiego dobiegł końca, dalej jest szansa, aby wesprzeć nasz szczytny cel poprzez wzięcie udziału w licytacjach. Filmy, plakaty, pamiątkowe kubki, a nawet kamień z Sanktuarium Matki Bożej w Oropie… jest w czym wybierać. Przyłącz się i zobacz, że warto pomagać!

AUKCJE

 


 

Wakacyjny wyjazd do Turynu śladami Pier Giorgia Frassatiego

plakatwlochy

Dziś rozpoczęliśmy długo wyczekiwany Festiwal Frassatiego. Wielu z nas widziało dziś film poświęcony naszemu patronowi, który pokazuje jak wspaniałym człowiekiem był Pier Giorgio. Chciałbyś poznać go jeszcze lepiej? Jest do tego bardzo dobra okazja, ponieważ organizujemy wyjazd do Włoch, śladami właśnie bł. Frassatiego. W planach m. in. Mediolan, Turyn, Oropa czyli rodzinne strony naszego patrona. Oczywiście nie zabraknie również czasu na wypoczynek nad morzem Wszystkie szczegóły i ważne informacje znajdują się na plakacie. Kontakt i zapisy aga_niz@o2.pl

 

 


 

Jest festiwal – trzeba jechać!

Wahasz czy warto wybrać się na Festiwal Frassatiego? A co jeśli sama siostrzenica bł. Frassatiego zaprasza Cię na festiwal!


PROGRAM FESTIWALU FRASSATIEGOPier-Giorgio-420x294

Z ogromną radością możemy podzielić się planem naszego festiwalu dobra. Z pewnością każdy znajdzie tam coś dla siebie !

Program festiwalu

16.04.Biedni_nieszczesnicy

 

Zapraszamy również do włączenia się do naszej akcji !

 


116sta rocznica urodzin Pier Giorgio Frassatiego

Wszystkiego najlepszego Pier Giogio!

Mamy nadzieję, że kiedyś wspólnie będziemy świętować Twoje urodziny w niebie!

Pamiętajmy w ten szczególny dzień o modlitwie za wstawiennictwo naszego błogosławionego

urodzinyFrassati


 

I Festiwal Frassatiego

Wraz ze zbliżającymi się obchodami 116 urodzin Pier Giorgio Frassatiego, frassatiwielkimi krokami zbliża się kolejne ważne wydarzenie związane z naszym patronem. Festiwal Frassatiego to festiwal dobra, w którym nie tylko można lepiej poznać naszego niezwykłego błogosławionego, ale również samemu być jak on i wesprzeć Centrum Zdrowia w Kiabakari, które nosi imię właśnie Pier Giorgio Frassatiego.

Festiwal odbędzie się w Poznaniu, w dniach 18-21 maja 2017 roku.

Więcej informacji już niebawem.

4 lipca 2016

Dziś liturgiczne wspomnienie bł. Pier Giorgia Frassatiego. Jest to dzień, który w sposób szczególny przypomina nam, że mamy w tym wyjątkowym światku Chrystusa niezawodnego orędownika w niebie. Oby zawsze jego przykład pociągał nas z entuzjazmem i ufnością „verso l’alto” – ku górze.

Główne uroczystości miały miejsce jak co roku w Turynie. Tym razem Msza Święta odbyła się w obecności relikwii, które po nocnym czuwaniu w Turynie rozpoczną w swoją podróż do Polski. Pier Giorgio czekamy!

Turyn2016_1

Frassati w Poznaniu!

W sposób szczególny zapraszamy na uroczystości związane z peregrynacją relikwii Pier Giorgia do Poznania.

13383495_1767058286861514_1448171244_o

czytaj więcej…


Peregrynacja relikwii błogosławionego po Polsce!

Nim Frassati dojedzie na Światowych Dniach Młodzieży do Krakowa, odwiedzi wiele miejsc w całym kraju – sprawdźcie, jaki jest program tej wyjątkowej i pierwszej w historii peregrynacji po Polsce. Będziemy starać się śledzić wydarzenia związane z tą niecodzienną wizytą na bieżąco! 🙂

Frassati_Polska

czytaj więcej…

 


115 rocznica urodzin Pier Giorgia

Drodzy Przyjaciele,

 

zbliża się 6 kwietnia, rocznica 115° urodzin Pier Giorgia! W tym roku również nie pozostawimy go bez prezentu – jak zawsze będzie on odpowiedzią na jego wezwanie, tak wiele razy skierowane do swoich przyjaciół: Chciałbym, abyśmy zawiązali przymierze, które nie zna granic ziemskich ani limitów czasowych: jedność w modlitwie” (do I Bonini, 15 stycznia 1925 r)

Z woli Papieża Franciszka, 8 grudnia ub.r, rozpoczął się Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia Bożego. Papież w orędziu na XXXI SDM, dał młodzieży za przykład właśnie bł. Pier Giorgia, zwracając uwagę na jego serce pełne miłosierdzia, i życie ofiarowane na rzecz biednych i potrzebujących. 

Chcemy prosić Pana Chrystusa, za pośrednictwem Pier Giorgia, o dar serca miłosiernego, takiego jakie posiadał nasz błogosławiony przyjaciel, odmawiając nowennę do Miłosierdzia Bożego od 29 marca do 6 kwietnia.

Każdego dnia zatem połączymy się odmawiając koronkę o godz. 15, w ten sposób uczcimy godzinę śmierci Jezusa, którą On Sam określił “godziną wielkiego miłosierdzia dla świata całego” (Q. IV pag. 440). To będzie nasz gest i prezent urodzinowy dla Pier Giorgia!

Ktokolwiek zechce w nim uczestniczyć może przesłać informację o swoim udziale na adres emailowy info@piergiorgiofrassati.org.

Spis stowarzyszeń, grup itd, które wezmą udział w inicjatywie zostanie opublikowany na portalu: www.tipiloschi.com prosimy także o podanie miasta i kraju Waszego pochodzenia. List zapraszający do udziału można ściągnąć w różnych językach na stronie www.tipiloschi.com

Ufając w Wasz liczny udział i radosne, wspólne przeżywanie urodzin Pier Giorgia, załączamy serdeczne pozdrowienia.

 

Szczęśliwych urodzin Pier Giorgio ! 

Cały list w formie PDF:

List na urodziny Pier Giorgia


Relikwie Frassatiego na Światowych Dniach Młodzieży 2016

„Pier Giorgio był młodzieńcem, który zrozumiał, co znaczy mieć serce miłosierne, wrażliwe na najbardziej potrzebujących. Ofiarowywał im o wiele więcej niż dary materialne, dawał samego siebie, poświęcał czas, słowa, zdolność słuchania […]” tak o patronie młodzieży mówi papież Franciszek.

Skoro tegoroczne Światowe Dni Młodzieży mają przebiegać w duchu Ośmiu Błogosławieństw, nie może na nich zabraknąć wspomnienia bł. Pier Giorgia Frassatiego. Jego relikwie będą wystawione podczas ŚDM w Bazylice Dominikanów Św. Trójcy w Krakowie przy ul. Stolarskiej 12.

Czytaj więcej…