„Pan Jezus przychodzi do mnie codziennie w Komunii Świętej, a ja odwzajemniam Mu się jak mogę, choć nieudolnie, odwiedzając biedaków”. Pier Giorgio Frassati

W Poznaniu jednym z miejsc, gdzie te słowa są wdrażane w sposób szczególny w życie jest jadłodajnia sióstr Elżbietanek na ul.Łąkowej.
Przychodzi tam dziennie ok. 340 osób. Siostry nie tylko zapewniają im jedzenie, ale również podstawową pomoc medyczną, której ubodzy nie mogą doświadczyć nigdzie indziej.

Siostry nie mają żadnego stałego źródła przychodów, które przeznaczają na ten cel – wszystko co mają i czym się dzielą dostają od życzliwych ludzi. I jak zawsze braki w takich sytuacjach są ogromne, a najbardziej brakuje materiałów opatrunkowych i środków farmakologicznych.

Chcemy wspomóc te miejsce w jego misji wraz z parafią bł. Jolanty w Kostrzynie, gdzie odbywają się nasze Pierwsze soboty miesiąca. Jeśli chcesz włączyć się do akcji wystarczy przelać dowolną kwotę z dopiskiem: „Pomoc Łąkowa” na konto parafii: 73 9075 0009 0002 7980 0123 2003.

#zostanwdomu, ale #niebadzobojetny!

Dla naszych braci Najmniejszych..
Tagi: