„Pan Jezus przychodzi do mnie codziennie w Komunii Świętej, a ja odwzajemniam Mu się jak mogę, choć nieudolnie, odwiedzając biedaków”. Pier Giorgio Frassati

W Poznaniu jednym z miejsc, gdzie te słowa są wdrażane w sposób szczególny w życie jest jadłodajnia sióstr Elżbietanek na ul.Łąkowej.
Przychodzi tam dziennie ok. 340 osób. Siostry nie tylko zapewniają im jedzenie, ale również podstawową pomoc medyczną, której ubodzy nie mogą doświadczyć nigdzie indziej.

Siostry nie mają żadnego stałego źródła przychodów, które przeznaczają na ten cel – wszystko co mają i czym się dzielą dostają od życzliwych ludzi. I jak zawsze braki w takich sytuacjach są ogromne, a najbardziej brakuje materiałów opatrunkowych i środków farmakologicznych.

Dzięki zbiórce zrealizowanej z Waszą pomocą udało się nam przekazać siostrom 420 zł . Wiadomo, że to kropla w morzu potrzeb, ale ziarnko do ziarnka… za każdą wpłaconą złotówkę dziękujemy! A tych z Was, którzy nie zdążyli się włączyć zachęcamy do bezpośredniej pomocy siostrom:

ZGROMADZENIE SIÓSTR ŚW. ELŻBIETY
UL. ŁĄKOWA 1, 61-878 POZNAŃ
PKO BP 08 1020 4027 0000 1402 0032 0093
z dopiskiem „JADŁODAJNIA”

Zachęcamy też do wspierania zbiórki „Fundacji Dobrze, że Jesteś”.

W poniedziałki zwykle nasz chór Filio miał swoje próby. Z powodu koronawirusa, próby są jeszcze zawieszone i nie możemy koncertować m.in. w szpitalach czy DPS-ach. Jednym z takich miejsc, które odwiedzaliśmy jest Oddział Onkologii na ulicy Dojazd i Szamarzewskiego, w którym działa zaprzyjaźniona za zaprzyjaźniona z nami Fundacja. Teraz wolontariusze również nie mogą odwiedzać pacjentów, więc wspierają ich jak mogą – zdalnie. Fundacja prowadzi zbiórkę funduszy na sprzęt ochronny dla oddziałów onkologicznych. Jak wiecie pacjenci na tych oddziałach mają szczególnie osłabioną odporność.

Prosimy was o wsparcie na miarę swoich możliwości, każda złotówka się liczy. Bóg zapłać!

#zostanwdomu, ale #niebadzobojetny!

Dla naszych braci Najmniejszych..
Tagi: