Widząc ogrom zła, który się dzieje wokół nas względem Jezusa i jego Kościoła, a w Polsce w sposób szczególny dający swój wyraz w zniewagach wymierzonych przeciw Najświętszej Panience, chcemy Was zaprosić do wspólnej modlitwy wynagradzającej, która będzie jednocześnie wypełnieniem testamentu, który zostawił nam Pier Giorgio Frassati.

Członkowie stowarzyszenia zdecydowali się w tym roku włączyć w odprawiane obecnie na całym świecie nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.

Do wspólnej modlitwy zapraszamy Was na dwa sposoby. Jeśli chcecie nam towarzyszyć i możecie dołączyć do nas na modlitwę do parafii bł. Jolanty w Kostrzynie Wlkp. – serdecznie zapraszamy!

Spotkania w Kostrzynie

11:20 – Modlitwa różańcowa w trakcie adoracji Najświętszego Sakramentu, kończy ją 15 min. rozważanie wybranej tajemnicy różańca;
12:00 – Msza Święta
12:40 – Agapa, w trakcie której omawiamy też najbliższe wspólne działania Stowarzyszenia (do udziału w których również serdecznie zapraszamy).

Jeżeli jednak nie możesz być z nami fizycznie na miejscu…

Zapraszamy do włączenia się z nami we wspólną modlitwę również na odległość – samemu lub we wspólnocie. Warunki Pierwszych Sobót miesiąca każdy może wypełnić we własnym zakresie. To, co chcielibyśmy, by nas w tym dniu połączyło, to wspólna modlitwa nad tą samą tajemnicą różańca świętego. Tajemnice rozważaną w danym dniu będziemy publikować przed każdą kolejną pierwszą sobotą miesiąca na stronie i udostępniać na Facebook’u. Tym samym nasze myśli będą mogły spotkać się na wspólnej modlitwie, mimo dzielącej nas odległości.