Zasiejmy pokój

W Betlejem, nieopodal wysokich murów oddzielających Autonomię Palestyńską od Jerozolimy, znajduje się niezwykły dom, w którym Chrystus rodzi się każdego dnia. Jest to Dom Pokoju (Home of Peace), wybudowany przez polskie Siostry Elżbietanki, w którego wnętrzu znajdują swoją nową rodzinę najuboższe dzieci z Betlejem i okolic. Dom ten powstał dzięki ofiarom dobroczyńców, głównie z Polski.

Kilkudziesięcioletnia wojna i okupacja Strefy Gazy i Zachodniego Brzegu Jordanu, brutalna, sześciodniowa wojna izraelsko – arabska w 1967r., a kolejno dwie intifady – powstania Palestyńczyków przeciwko izraelskiej okupacji przyniosły śmierć, ubóstwo, zrujnowanie gospodarcze i uzależnienie od Izraela i pomocy zagranicznej.

Od 2010 roku Siostry Elżbietanki niosą pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom i ich rodzinom w Betlejem, na terytorium Autonomii Palestyńskiej. Dzieci najbardziej potrzebujące znajdują mieszkanie w domu Sióstr Elżbietanek. Siostry troszczą się o katolickie wychowanie dzieci. Posyłając dzieci do katolickich szkół, stwarzają swym podopiecznym szansę zdobycia rzetelnego wykształcenia oraz wzrostu w wierze. Siostry również starają się zapewnić wsparcie i pomoc socjalną rodzinom znajdującym się w trudnym położeniu.