Verba Sacra

20.05 (niedziela) godz. 17:00 Katedra Poznańska 

Słowa Św. Katarzyny ze Sieny, którą bł. P. G. Frassati uwielbiał połączone z muzyką w otoczeniu murów pięknej Katedry Poznańskiej to ostatnie wydarzenie podczas tegorocznej edycji Festiwalu Frassatiego.

W ramach znanego cyklu spotkań Verba Sacra zapraszamy na kolejną odsłonę, podczas której wybrane teksty Św. Katarzyny ze Sieny (z „Dialogu o Opatrzności Bożej” oraz z „Listów”) przeczyta znakomita aktorka Ewa Dałkowska. Spotkaniu towarzyszyć będzie wyjątkowa aranżacja muzyczna w wykonaniu harfisty Michała Zatora. Słowo komentarza przed prezentacją wygłosi Piotr Geisler OP (redaktor portalu dominikanie.pl).

Verba Sacra to stworzony przez Przemysława Basińskiego interdyscyplinarny artystyczno-naukowo-religijny projekt, który już od 2000 roku jest realizowany w Poznaniu. Jest to publiczna prezentacja tekstów biblijnych, dzieł literatury polskiej i obcej w wykonaniu najwybitniejszych aktorów: http://www.verbasacra

Niezmiernie cieszymy się, że kolejna prezentacja Verba Sacra może zostać zrealizowana w ramach II Festiwalu Frassatiego.