Festiwal Frassatiego 2018

“Miłosierdzie zasiewa w ludziach pokój, ale nie jest to pokój tego świata, lecz pokój prawdziwy, którym tylko wiara w Jezusa Chrystusa może nas obdarzyć”
~ bł. Per Giorgio Frassati

 

Festiwal Frassatiego 2018 to połączenie działania z modlitwą i zabawą. Nie zabraknie miejsca na czynienie Dobra, oddanie spraw Bogu Ojcu oraz Dobrą zabawę!

 

W zeszłym roku wsparliśmy inicjatywę Fundacji Kiabakari, której celem był zakup ambulansu dla Centrum Zdrowia im. P. G. Frassatiego w Kiabakari w Tanzanii.

W tym roku chcemy uwrażliwić uczestników Festiwalu na potrzeby innych zgodnie z błogosławieństwem: „błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”

 

Cel charytatywny tegorocznego Festiwalu obejmuje pomoc dla Domu Pokoju w Betlejem. Jest to miejsce w którym siostry Elżbietanki z poznańskiej prowincji opiekują się potrzebującymi dziećmi z obszaru Autonomii Palestyńskiej, dbają o ich edukację i wsparcie rodzin.

 

Chcielibyśmy wesprzeć sierociniec w sposób materialny, albowiem każdy produkt żywnościowy na terenie Palestyny jest wielokrotnie droższy niż tuż za murami Autonomii. Poza wsparciem finansowym pragniemy również modlić się w intencji pokoju dla Betlejem i na świecie.

 

Wierzymy w owoce II Festiwalu Frassatiego. Już teraz rezerwujcie sobie czas od 18-20 maja 2018 roku!

Organizator:

Patronat honorowy:

Partnerzy:

Patronat medialny: